Arama

Seri Katillerin Hiçbir Şeyden Haberi Olmayan Eşleri

Seri katillerin hiçbir şeyden haberi olmayan eşleri, genellikle eşlerinin gerçek kimliği ve işlediği suçlar hakkında tamamen habersizdirler. Bu durum, eşlerin suç işlediği sırada evde olmayabilecekleri veya işledikleri suçları örtbas etmek için yalanlar söyleyebilecekleri anlamına gelebilir. Bazı eşler, suçtan sonra gerçekleri öğrendiklerinde şok olur ve genellikle eşlerinin ne yaptığını açıklayamazlar ya da anlayamazlar. Ancak, bazı eşlerin de eşlerinin suçlarını bilmesine rağmen onları örtbas etmek, saklamak veya korumak için işbirliği yaptıkları bilinmektedir.

27/10/2018 17:51 | Son Güncelleme : 24/06/2024 10:45 | Super Admin


Seri Katillerin Hiçbir Şeyden Haberi Olmayan Eşleri
ad image
ad image

Korkunç bir hayat hikayesine sahip olan seri katillerin büyük bir çoğunluğu günlük yaşantısında sıradan bir insan olarak yaşamaktaydı.

Onlar orta düzey bir aile reisi olarak hayatına devam ediyor ve evin iyi babası olma konusunda çok hassas davranıyorlardı.

Şimdi sizlere korkunç seri katillerin hiçbir şeyden haberi olmayan fakat aynı yastığa baş koymuş eşlerinin hikayesi.

Ayrıca bu makalenin videosunu aşağı kısımdan izleyebilirsiniz.

1- Gary Ridgway  ve eşi Judith Mawson

71 kişinin katili Gary Ridgway’in eşi Judith Mawson, kocasının korkunç bir tecavüzcü sapık olduğunu öğrendikten sonra, şu şekilde bir açıklamada bulundu.

“13 yıl boyunca Gary ile evli kaldım. Mükemmel bir kocaydı. Her gün beni güldürürdü. Onunla bir barda tanıştık. Yakışıklı, iyi bir mesleği olan bir insandı. Önce flört dönemi oldu. Sonra evlendik. Sıradan bir çifttik. Gary kamp yapmayı ve tekne ile açılmayı severdi. Daha doğrusu öyle söylerdi.

Hafta sonları kampla ilgili yalanlar uyduruyormuş. Hafta içleri işini bahane ederdi. Eve gelmediği zamanlarda bu söylediklerinden dolayı şüphelenmedim. Bir olay hiç aklımdan çıkmıyor.  Evde bir gün halı ve yatak çarşafının olmadığını fark ettim. Bunu Gary’e sorunca “Onlar eski kız arkadaşıma aitti. İsteyince geri verdim” dedi. Meğerse çarşaf ve halıyla kurbanının cesedini taşımış.

Seri katil olduğunu öğrenince çok kötü günler geçirdim. Kendimi ilaçlara ve alkole verdim. Kendimi şöyle avutuyorum. Gary’nin en az cinayet işlediği dönem evliliğimizin olduğu dönem. Eğer evlenmeseydik büyük ihtimal Gary daha çok kişiyi öldürecekti. Kendimi insanların hayatını kurtaran biri olarak görüyorum”

2- Russell Williams ve eşi Mary Elizabeth Harriman 

Kanadalı asker Russell Williams madalyalı bir albay, eşine sadık bir insan olarak tanınıyordu. 19 yıl boyunca Mary Elizabeth Harriman evli kaldılar.

Mary Elizabeth, eşinin yaptıklarını duyduğunda şok oldu ve hemen eşinden boşanma kararı aldı.

Russell Williams, bir dizi tecavüz ve cinayet suçundan suçlu bulundu ve hapis cezasına çarptırıldı.

Bunlarla birlikte medya davaların başlamasından önce Russell’ın kadın iç çamaşırlarıyla çekilmiş fotoğraflarını ortaya çıkardı.

3- Dennis Rader ve eşi Paula (Dietz) Reader 

Paula Reader’a 34 yıllık eşi Dennis’i sorduklarında  ‘tam bir ev erkeği’ diyordu. Ancak belli ki Dennis yıllar boyunca ikili bir hayat yaşamayı başarmıştı.

Dennis Rader, 1974 – 1991 yılları arasında 10 kişiyi öldürmüştü.

Cinayetler işlenmeye başladıktan sonra medya seri katile ‘BTK katili’ adını koymuştu. BTK Katili polise, mektuplar ve şiirler yolluyordu.

Polis de  ipucu elde edeceği ümidiyle katilin gönderdiklerini medyayla paylaşıyordu. Paula evinin oturma salonuna kadar gelen ipuçlarını göremedi, görse de yakıştıramadı.

Katilin medyada paylaşılan mektuplarıyla eşinin yazdıkları arasında bir benzerlikler buldu. Genelde katille kocası benzer imla hataları yapıyordu. Bunu kocasına da söyledi.  Dennis, bunu ‘tesadüf’ olarak niteledi. Ancak Paula bunu polise anlatmaya gerek duymadı. Asıl atladığı konu ise Dennis’in sesiydi. Dennis bir cinayet işledikten sonra polisi aramış ve cesedin yerini söylemişti. Bu bant kaydı televizyonda defalarca dinletildi. Ancak Paula, kocasının sesini tanımadı.

4- Herb Baumeister (Herbert Richard) ve Julie Baumeister

Eğer kocanız hala dumanı tüten bir silah ve insan kemikleriyle ile eve gelse ne düşünürsünüz?

Herb Baumeister’in eşi Julie de ne olduğunu sordu. Kocası da birkaç el ateş ettiğini söyledi.

Kemikleri anestezist olan babasından aldığını söyledi.

Oysa, ABD’nin Indiana bölgesindeki gay barlara gidip orada tanıştığı adamları öldüren bir seri katildi.

Yakalandıktan sonra 11 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Beşinin kim olduğu hiçbir zaman bulunamadı.

5- Andrei Chikatilo ve eşi Fayina (Feodosia) Chikatilo

Andrei Chikatilo’nun bilinen 52 cinayeti var. Bu rakamın 100’ü geçtiği tahmin ediliyor.

Yıllar boyunca genç kızları ve küçük çocukları kandırarak kaçırdı, kestiği cinsel organları yedi, öldürdü…

Andrei cinayetleri itiraf ettiğinde 30 yıllık eşi Fayina, kocasından hiç şüphe duymadığını söyledi.

Aslında bariz ipuçlarını gözünden nasıl kaçırdığını anlamak pek mümkün değil. Andrei, uzun iş gezilerine giden, bazı geceleri eve uğramayan ve bazen elbiselerinin üzerinde kan izi olan bir insandı.

Öğretmenlik yaptığı sırada küçük bir kızı taciz ettiği için kovulmuştu. Polis, kendisine cinayetler ve kocası hakkında sorular sormasına rağmen eşinin  bir katil olabileceği şüphesi aklına düşmedi. Fayina, eşinin iktidarsız olduğu için birlikte olmadıklarını anlattı. Aslında paylaştıkları da pek bir şey yoktu. Samimi bir ilişkileri yoktu, Aynı evde yaşayan 2 yabancı gibilerdi.

Mahkemede "Yaptıklarımı cinsel bir tatmin için değil, daha çok huzur bulabilmek için yaptım" diyen Andrei, 1994 yılında idam edildi.

6- Peter Tobin ve eşi Cathy Wilson

Cathy Wilson, 16 yaşında evlendiği Peter Tobin’den 19 yaşında boşandı. Peter, Cathy’den 20 yaş büyüktü. Aslında Cathy, Peter’ın katil olduğunu duyunca hem şaşırdı hem şaşırmadı.

İşte Cathy’nin anlattıkları: “Onunla evli olduğum 3 yıl cehennemden farksızdı.

Hem psikolojik hem de fiziksel şiddete maruz kalıyordum. Eve hayat kadınları getirmekten çekinmiyordu. Bir gün beni öldürebileceğini düşünmüştüm. Ama başkalarını öldüreceği aklıma gelmemişti”

Aslında Peter 3 kadını çoktan öldürmüştü. Cathy’e bodrum katına inmesini yasaklamıştı. Evde de gitmek bilmeyen kötü bir koku vardı. Evet kocası kendisini dövüyordu ama  seri katil olduğu fikri Cathy’nin aklına ucundan bile geçmedi.

Sonunda Peter yakalandı. Cathy, kocasının kim olduğunu haberlerde eşinin fotoğrafını görünce öğrendi.

 

By Kaynuka

Beğendim
Bayıldım
Komik Bu!
Beğenmedim!
Üzgünüm
Sinirlendim
Bu içeriğe zaten oy verdiniz.

ad image
ad image

Bunlar da ilginizi çekebilir

Andrey Romanoviç Çikatilo Kimdir?

Andrey Romanoviç Çikatilo Kimdir?

Andrey Romanoviç Çikatilo, Sovyetler Birliği'nde faaliyet göstermiş en az 52 kişiye yaptığı cinsel saldırı, cinayet ve vahşice sonuçlanan suçlardan dolayı tutuklanan ve idam edilen bir seri katildir. Kendisine "Rostov Kasabı", "Rostov Canavarı" ve "Kırmızı Kasap" gibi lakaplar verilmiştir. 1978-1990 yıllarında, Ukrayna ve Rusya'da en az 52 genç kadın ve çocuğu öldürmesiyle tanınmaktadır. Çoğunlukla öldürdüğü insanlar genç ve savunmasız çocuklardı ve cinayetler vahşi şekilde işlenmişti. Çikatilo, 1992 yılında yakalanmış, 1994 yılında idam edilmiştir.

5 yıl önce
Katil Ali Asghar Boroujerdi Kimdir?

Katil Ali Asghar Boroujerdi Kimdir?

İran’da Katil Asgar (Asghar-e Ghatel, Asghar Qatel, Katil Asghar) olarak bilinen Ali Asghar Borujerdi, 20. yüzyılda yaşamış olan bir seri katildir. Borujerdi, İran’ın ilk eşcinsel tecavüzcüsü ve ilk seri katilidir.

5 yıl önce
Seri Katil Mehmet Ali Çayıroğlu Kimdir?

Seri Katil Mehmet Ali Çayıroğlu Kimdir?

Mehmet Ali Çayıroğlu, Ordu ve Samsun illerinde 2013-2018 yılları arasında en az 11 kişiyi öldürdüğü iddia edilen Türk seri katilidir. Olaylar, altı yıl boyunca gerçekleşti ve kurbanları genellikle yalnız yaşayan kadınlar olmakla birlikte, yaşları 18 ile 60 arasında değişen erkekleri de hedef aldığı iddia edildi. 2018 yılında yakalandı ve 5 kez müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mehmet Ali Çayıroğlu daha sonra cezasının kesinleşmesi için temyize başvurdu.

5 yıl önce
ad image
ad image